جریمه بستن قرارداد با پیمانکاران فاقد صلاحیت ایمنی

رییس کانون انجمن‌های صنفی ایمنی و بهداشت کار تهران خبر داد
جریمه بستن قرارداد با پیمانکاران فاقد صلاحیت ایمنی

رییس کانون انجمن‌های صنفی مسوولان ایمنی و بهداشت کار استان تهران از اجرای بخشنامه صلاحیت ایمنی و پیمانکاری در این استان از شهریور ماه امسال خبر داد.

محمد گنجی‌کیا به خبرنگار ایسنا گفت: به دنبال نهایی شدن توافق‌نامه تایید صلاحیت ایمنی پیمانکاران استان تهران مقرر شد تا بخشنامه صلاحیت ایمنی و پیمانکاری در استان تهران از شهریورماه جاری به اجرا درآید.

وی گفت: خوشبختانه با همکاری و مساعدت خوب اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و کانون ایمنی و بهداشت کار استان تهران روند اجرایی تایید صلاحیت ایمنی پیمانکاران از 25 مرداد ماه جاری به طور رسمی آغاز شده و شرکتها درخواستهای خود را ارائه کرده‌اند که در حال بررسی است.

رییس کانون انجمن‌های صنفی مسوولان ایمنی و بهداشت کار استان تهران ادامه داد: بر این اساس تمام پیمانکاران دولتی و خصوصی که در استان تهران مشغول به کار هستند و شهرداری‌ها، استانداری‌ها و وزارتخانه‌های مختلف باید با پیمانکارانی قرارداد ببندند که گواهینامه تایید صلاحیت ایمنی داشته باشند.

گنجی‌کیا تصریح کرد: در صورتی که با پیمانکار فاقد صلاحیت ایمنی قرارداد بسته شود و در حین کار حادثه‌ای برای پیمانکار رخ دهد درصدی از قصور بر عهده کارفرما خواهد بود و بازرس کار می‌تواند کارفرما را جریمه کند.

وی با بیان اینکه اداره بازرسی استان تهران بر الزامی شدن تاییدیه صلاحیت ایمنی تاکید دارد، گفت: اطلاع‌رسانی لازم در این باره از سوی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران صورت می‌گیرد و به تمام صنوف، سازمانها و ادارات مختلف به صورت رسمی ابلاغ می‌شود تا در قراردادهای خود این مساله را لحاظ کنند.

توسط : admin | تاریخ : 1393/06/02 | نظرات