سوالات متداول

سوالات مربوط به سامانه

 

1- در بخش وضعیت گواهی ها زمانیکه دکمه ثبت را می زنیم پیغام رشته خود را وارد نمایید، می آید، چرا؟ 
 در اینجا می بایست اطلاعات گواهی  آموزشی خود را نظیر دوره (همان رشته گواهی آموزشی است)، شماره و مرجع صدور وارد نمایید اگر در حال حاضر گواهی آموزشی ندارید، باکس های مربوطه را می بایست خط تیره گذاشته و پس از مراجعه حضوری و ثبت نام دوره های آموزشی و اخذ گواهی، موارد فوق را تکمیل نمایید.

2- چرا در بخش اسکن مدارک با زدن دکمه آپلود مدارک اسکن شده نمایش داده نمی شود؟ 
 دو دلیل می تواند داشته باشد یا فایل اسکن مدارک jpg نیست و یا حجم فایل بیش از 200 کیلو بایت است لذا جهت رفع این مشکل باید زمان اسکن حجم فایل را ما بین 150-200 کیلو بایت قرارداده و فایل jpg  را انتخاب و سپس دکمه آپلود را بزنید. هر کدام از فایل های اسکن می تواند بیش از یک برگ را نیز آپلود نمود.

3- در بخش اسکن ها آیتم” اساسنامه / روزنامه رسمی” کدامین آیتم می بایست اسکن گردد؟ 
 در این بخش هم می بایست تمام صفحات اساسنامه و هم روزنامه تاسیس اسکن گردد.

4- در بخش مشخصات شخص – حقوقی موضوع اساسنامه می توان به صورت خلاصه درج نمود؟ 
 خیر. در این بخش حتماً می بایست بند بند موضوع اساسنامه درج گردد.

5- در بخش سوابق فعالیت چه نوع فعالیت هایی باید درج گردد؟ 
 در این بخش باید حتماً کل پروژه های در دست اجرا درج گردد.

6- منظور از شماره مجوز مسئول ایمنی در بخش مشخصات شخص چیست؟ 
  در حال حاضر نیاز به تکمیل این قسمت نیست لذا خط تیره گذاشته شود.

7- زمانیکه کلیه اطلاعات شرکت را وارد می نماییم و دکمه ارسال پرونده را می زنیم هیچ پیغامی نمی دهد؟ 
 زمانیکه شما دکمه ارسال پرونده را می زنید می بایست حتما پیغام ” پرونده شما به کانون استان تهران جهت بررسی ارجاع داده شد” روی پروفایل شما درج گردد، لذا پس از مشاهده این پیغام باید با دفتر کانون 66534727-021 تماس حاصل نمایید. در صورت عدم مشاهده این پیغام قطعاً یکی از آیتم ها باکس ها خالی می باشد. توجه داشته باشید اگر اطلاعاتی در خصوص یکی از آیتم ها ندارید، باکس را خالی نگذارید حتماً خط تیره قرار دهید.

8- در باکس “مشخصات شخص” زمانیکه که نام نمایندگان ایمنی را درج نموده، فایل را بسته و مجدد باز می نماییم چرا اطلاعات ایشان نمایش داده نمی شود؟ 
 زمانیکه که شما اطلاعات ایشان را وارد نمودید، حتماً باید “دکمه اضافه ” را نیز بزنید.

9- اینجانب یک ماه پیش اطلاعات خود را وارد نمودم، اکنون با درج شماره کاربری و پسورد خودسیستم پیغام می دهد اطلاعات خود را درست وارد نمایید، در صورتیکه اطمینان دارم اطلاعات درست است، چرا این پیام را به من می دهد؟ 
 زمانیکه که شما پروفایل خود را می سازید در همان صفحه پروفایل، به شما اطلاع رسانی شده است که 15 روز از زمان ایجاد پروفایل فرصت دارید مدارک را تکمیل و ارسال نمایید، در غیر این صورت سیستم به طور خودکار پروفایل شما را حذف نموده و می بایست مجدداً ثبت نام نمایید.

10- در قسمت اسکن مدارک منظور از” گزارش استعلام دارایی” چیست؟ 
 منظور آخرین اظهارنامه مالیاتی شرکت است.

11- در بخش “مشخصات دفتر ” منظور از شماره کارگاه بیمه شده چیست؟ 
 منظور، شماره کارگاه دفتر مرکزی می باشد.

12- زمان ارسال پرونده یک پیغام با این متن ” مدارک مربوطه را به آدرس کانون استان تهران به صورت حضوری بیاورید” داده می شود، منظور از مدارک مربوطه چیست؟ 
 جهت اطلاع از لیست این مدارک می بایست به سایت www.tehranhse.com  مراجعه نموده و در بخش صلاحیت ایمنی> رویه تشکیل پرونده را مطالعه نمایید.

13- در بخش تجهیزات منظور از تجهیزات و وسایل ایمنی چیست؟ 
 شما می بایست هر نوع تجهیز و وسیله ایمنی که در کارگاه  و یا دفتر محل کار مورد استفاده قرار می گیرد  را اشاره نمایید. منظور لیست تجهیزات و ماشین آلات شرکت نیست.

 

 

سوالات مربوط به مراجعه حضوری برای تشکیل پرونده1- اگر برخی از مدارک جهت تشکیل پرونده فیزیکی در حال حاضر موجود و یا آماده نباشد، تشکیل پرونده صورت می پذیرد؟ 
 خیر. زمان مراجعه حضوری می بایست تمامی مدارک خواسته شده را ارائه نمایید در غیر این صورت از تشکیل پرونده معذوریم.

2- زمان تشکیل پرونده صلاحیت ایمنی در کانون چه ساعتی است؟ 
 زمان تشکیل پرونده صلاحیت ایمنی از شنبه تا چهارشنبه از ساعت 9 الی 14 می باشد، خارج از این زمان از اخذ مدارک معذوریم.

3- اگر محل ثبت شرکت استان تهران نباشد اما یک شعبه در این استان داشته باشیم می توانیم به کانون انجمن های صنفی مسئولین ایمنی و بهداشت کار استان تهران مراجعه نماییم؟ 
 خیر. در صورت ثبت شرکت خارج از استان تهران،  می بایست به استان مربوطه خود مراجعه  فرمایید، مگرآنکه محل ثبت شرکت استان دیگری بوده است اما بر اساس تغییرات در روزنامه رسمی آدرس شرکت به استان تهران انتقال یافته باشد.

4- ایا ارائه فرم هایی که در خصوص تشکیل پرونده صلاحیت ایمنی دانلود می گردد، می تواند بر روی برگه سفید با امضا و مهر شرکت باشد.؟ 
   خیر. برای اشخاص حقوقی می بایست حتماً روی سربرگ شرکت با تاریخ و شماره نامه،  به کانون ارائه شود، در غیر این صورت فرم ها دریافت نمی گردد.

5- در آیتم (د) مربوط به رویه تشکیل پرونده فیزیکی منظور از ” فرم تعهد نامه رسمی غیر مالی ” چیست؟ 
این فرمی است که می بایست حتماً از دفاتر اسناد رسمی اخذ و متون که در سایت گذاشته شده است به عنوان متن تعهد در فرم فوق ذکر گردد. اگر دفتر اسناد رسمی مراجع شده به آن این فرم رادر اختیارتان قرار نداد، لطفاً به دفتر دیگری مراجعه نمایید.
درج متن بر روی برگه سفید همراه با مهر دفترخانه مورد تائید نمی‌باشد.
توجه نمایید در بخش (د) دو نوع متن آمده است شما باید توجه نمایید کدام نوع شامل شرکت شما می گردد متن آن تعهد را به دفتر اسناد رسمی ارائه دهید.

6- پروژه که بر اساس تاریخ مدت زمان اجرا درج شده در متن قرارداد به اتمام رسیده است اما هنوز در حال اجرا است می بایست ارائه شود؟ 
بله. در خصوص این نوع پروژه ها ارائه  تمدیدیه قرارداد به پیوست نیز الزامی است.

7- اگر هنوز اقدامی جهت اخذ مجوز فعالیت خود نکرده ایم، آیا می توان تشکیل پرونده صلاحیت ایمنی را انجام دهیم؟ 
 خیر. شما می بایست ابتدا گواهی مجوز فعالیت خود را از یکی از مراجع ذی صلاح اخذ نموده  و سپس جهت گواهی صلاحیت ایمنی اقدام نمایید.  گواهی صلاحیت پیمانکاران با تاریخ معتبر، جزو مدارک تشکیل پرونده صلاحیت ایمنی می‌اشد.

کلیه حقوق سایت برای کانون انجمن های صنفی مسئولین ایمنی و بهداشت کار استان تهران محفوظ می‌باشد. طراحی سایت و پشتیبانی: گروه یسنانت