آتش سوزی در میانکاله

آتش سوزی میانکاله، آشورادهرئیس اداره محیط زیست بهشهر: این آتش سوزی از دوشنبه شب در میانکاله آغاز شده و تاکنون برآورد دقیقی از میزان خسارت و وسعت آتش سوزی نداریم.

زمان رضا احمدی افزود: در این آتش سوزیس بخش‌های وسیعی از منطقه حفاظت شده میانکاله در منطقه آشوراده دچار آتش‌سوزی شد که اطفای حریق منطقه و جلوگیری از افزایش این آتش سوزی از اقدامات اولیه در حال انجام است.

وی گفت: متاسفانه این آتش سوزی بخش وسیعی از منطقه را در برگرفته و تاکنون اطلاع دقیقی ایز میزان خسارت نداریم و در گزارشات بعدی اعلام می شود.

احمدی ادامه داد:هم اکنون نیروهای امدادی، محیط بانان منطقه، آتش‎نشانی بندرامیرآباد و شهرستان در حال اطفای حریق هستند و اطلاعات دقیق به زودی اعلام می شود.

شبه‌جزیره بین‌المللی میانکاله، همه ساله به ‌دلیل گرمای هوا، تاثیر باد، و یا عوامل انسانی، طعمه آتش می‌شود که پس از آتش‌سوزی دو هکتاری و ۸۰ هکتاری امسال، این سومین آتش‌سوزی سال ۹۳ در جزیره میانکاله است.

عامل انسانی؛ علت آتش سوزی در میانکاله
مدیر کل حفاظت محیط زیست مازندران علت آتش سوزی مهار شده در پناهگاه حیات وحش میانکاله را غفلت فرد یا افراد ناشناس در روشن کردن آتش یا انداختن ته مانده خاموش نشده سیگار اعلام کرد.
به گزارش خبرآنلاین و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان محیط زیست؛ ناصر مهردادی گفت: افراد غیر متعهد با کشیدن سیگار و یا آتش روشن کردن سبب وقوع آتش سوزی در منطقه میانکاله صحرای پناهگاه حیات وحش میانکاله شدند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران افزود: توقع داریم تا مردم و نهادهای محلی ، بویژه فرمانداری و بخشداری شهرستان بهشهر در زمینه تردد افراد ناشناس در منطقه با ماموران حفاظت محیط زیست شهرستان بیشتر همکاری کنند.

مهردادی با اشاره به اینکه تمامی تردد ها و ورود و خروج به پناهگاه حیات وحش میانکاله تحت کنترل است ، گفت: شنا ، صید و صیادی و حتی ورود بدون هماهنگی برای تفریح و گردش نیز در پناهگاه حیات وحش میانکاله ممنوع است.

وی گفت: رفت و آمد مردم منطقه و دامداران نیز تحت کنترل قرار دارد و این افراد شناسایی شده هستند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران در پایان به وسعت زیاد پناهگاه حیات وحش میانکاله و مشکلات کنترل و مراقبت از ورود و خروج افراد به این منطقه اشاره کرد و افزود : هر چند محیط زیست در این منطقه تمامی تلاش و امکانات خود را به کار می گیرد ، اما باز هم به همکاری بیشتر مردم و فرمانداری و بخشداری شهرستان بهشهر نیاز داریم.

توسط : admin | تاریخ : 1393/06/26 | نظرات