یک واحد تولیدی سمنان در حفاظت فنی و بهداشت کار در کشور برتر شد

در سالروز جهانی ایمنی و بهداشت کار ، از یک واحد نمونه کشوری در بخش کمیته حفاظت فنی و بهداشت کار در سمنان با حضور مدیر دپارتمان ایمنی سازمان بین المللی کار در شهرک صنعتی سمنان تجلیل شد.
واحد تولیدی کلران سمنان موفق شده است به عنوان اولین واحد استان سمنان رتبه برتر کشوری را در این بخش از آن خود کند و لوح تقدیر این واحد با حضور مدیران کل بازرسی کار و روابط بین الملل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مسوولان استانی اعطا شد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان در این آیین انسان را محور توسعه خواند و افزود: هدف اصلی تمام فعالیت ها انسان است.

"اسماعیل غنیان "  کاهش بیماریها و حوادث کار را از عوامل موثر در ارتقای فعالیت و تولید واحدهای تولیدی صنعتی دانست و گفت: این واحد با برخورداری از کمیته ای فعال به این موفقیت دست یافته است.

مدیرکل بازرسی کار و دبیر شورایعالی حفاظت فنی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز در این آیین با گرامیداشت هفته کار و روز جهانی ایمنی و بهداشت حرفه ای گفت: در سال اقتصاد، فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی توجه به مسایل ایمنی کار و ارتقای فرهنگ آن نقش بسیار مهمی دارد.

"محمد اصابتی " بر پیشگیری از حوادث در واحدهای کارگری تاکید کرد و گفت: برخورداری از رویکرد پیشگیری لازمه واحدهای کارگری است.

وی با بیان اینکه بر اساس آمارهای بین المللی چهار درصد تولید ناخالص ملی هر کشور در کاهش حوادث ناشی از کار شکل می گیرد گفت: با فوت هر کارگر 7 هزار روز  ساعت کاری را از دست می دهیم.

شرکت کلران که با سرمایه گذاری 202 میلیارد ریال ایجاد شده بزرگترین تولیدکننده صنعت کلر - الکالی است که در بخش تولید مواد شوینده، تصفیه آب و فاضلاب کشور، نیروگاههای تولید برق ، صنایع پتروشیمی و ... کاربرد دارد.

این واحد سالانه 100 تن تولید دارد که با اجرای طرحهای توسعه این ظرفیت به 200 تن کلر در سال افزایش می یابد.

توسط : admin | تاریخ : 1393/02/11 | نظرات