تلاش برای افزایش ۵ درصدی کارگران تحت پوشش خدمات بهداشت حرفه‌ای

یک مقام مسئول در وزارت بهداشت اعلام کرد:
تلاش برای افزایش ۵ درصدی کارگران تحت پوشش خدمات بهداشت حرفه‌ای

«کارگران ساختمانی و کارگران واحدهای صنعتی کوچک که می‌توان از آن‌ها به عنوان گروه‌های مغفول نام برد؛ در سال جدید از خدمات بهداشت حرفه‌ای برخوردار می‌شوند.»

رئیس اداره خدمات بهداشت حرفه‌ای و مشاغل خاص مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت از افزایش ۵ درصدی جمعیت کارگری تحت پوشش خدمات بهداشت حرفه‌ای در سال ۹۳ خبرداد.

«رضا عزتیان» در گفتگو با خبرنگار ایلنا؛ درمورد برنامه‌های وزارت بهداشت برای کارگران در سال ۹۳ گفت: به طور متوسط نزدیک به ۷۰ درصد کارگران تحت پوشش خدمات بهداشت حرفه‌ای هستند که بنا داریم با افزایش آموزشگاه‌های بهداشت حرفه‌ای جمعیت تحت پوشش را افزایش دهیم.

وی تصریح کرد: کارگران ساختمانی و کارگران واحدهای صنعتی کوچک که می‌توانیم از آن‌ها به عنوان گروه‌های مغفول نام ببریم در سال جدید به طور چشمگیری از خدمات بهداشت حرفه‌ای برخوردار می‌شوند.

رئیس اداره خدمات بهداشت حرفه‌ای و مشاغل خاص مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت با اشاره به اینکه برنامه‌ریزی ما این است که ۵ درصد به جمعیت کارگری تحت پوشش خدمات بهداشت حرفه‌ای اضافه شود، افزود: این ۵ در صد شامل گروه‌هایی از کارگران مانند کارگران ساختمانی یا واحدهای صنعتی کوچک است که ارائه خدمات بهداشت حرفه‌ای در آن‌ها ضعیف‌تر بوده است.

عزتیان از افزایش کارگاه‌های آموزشی بهداشت حرفه‌ای مشترک با سایر وزارتخانه‌ها خبر داد و افزود: علاوه بر دریافت نقطه نظرات سایر سازمان‌ها در پی افزایش کارگاه‌های آموزشی مشترک با آن‌ها هستیم تا از حداکثر امکانات موجود در سایر وزارتخانه‌ها استفاده کنیم

وی در پاسخ به این سوال که چه تعداد آموزشگاه بهداشت حرفه‌ای در سطح کشور وجود دارد، افزود: در حال حاضر ۱۰۰ کارگاه آموزشی در سطح کشور وجود دارد اما برنامه‌ریزی ما این است که به ۳۰۰ مورد افزایش پیدا کند.

عزتیان در خاتمه از برگزاری کنفرانس تامین سلامت نیروی کار از ۸ تا ۱۰ اردیبهشت ماه در سمنان باحضور صاحبنظران جهانی خبر داد.

توسط : admin | تاریخ : 1393/01/25 | نظرات