دولت تدبیر و امید توجه ویژه ای به پیشگیری ازحوادث ناشی از کار دارد

دولت تدبیر و امید توجه ویژه ای به پیشگیری ازحوادث ناشی از کار دارد
زاهدان-ایرنا- مدیر کل بازرسی کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: دولت تدیبر و امید تلاش مضاعفی را برای پیشگیری از حوادث ناشی از کار و بازرسی موثر در راستای صیانت از نیروی کار آغاز کرده است.
دولت تدبیر و امید توجه ویژه ای به پیشگیری ازحوادث ناشی از کار دارد
به گزارش روز یکشنبه روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان، ˈمحمد اصابتیˈ در کارگاه آموزشی مشاغل سخت و زیان بار در زاهدان افزود: رمز موفقیت بازرسان کار، حسن مشارکت بین نیروهای بازرسی برای اجرایی کردن اهداف از پیش تعیین شده است.

وی با ابراز خرسندی از عملکرد بازرسی کار در سیستان و بلوچستان اظهار داشت: کارشناسان بازرسی در سطح استان باید با توجه به قوانین موجود وظیفه خود را به درستی انجام دهند تا حقوق کارگران و کارفرمایان پایمال نشود.

مدیر کل تعاون کار و رفاه احتماعی سیستان و بلوچستان نیز با ابراز خرسندی از حضور بازرسان کار این وزارتخانه در این کارگاه آموزشی زاهدان گفت: با توجه به ظرفیت های موجود استان از قبیل بنادر آزاد و مناطق حاصلخیز کشاورزی جنوب استان و نیروی کار جوان و متخصص لازم است از این ظرفیت بنحو شایسته ای استفاده کنیم.

ˈعبدالجلیل شهنوازیˈ با بیان اینکه 13 شهرک صنعتی و 15 ناحیه صنعتی در سیستان وبلوچستان وجود دارد، افزود: 19 درصد کارگاههای موجود این استان در بخش صنعت، 29 درصد در بخش کشاورزی، چهار درصد در بخش معدن، سه درصد در بخش نفت و گاز و 35 درصد در بخش خدمات فعال است.

وی اظهار داشت: ظرفیت ها و توانمندیهای فراوان این استان زمینه را برای انجام فعالیتهای گسترده فراهم کرده و باید با تلاش و توجه ویژه بنحو شایسته ای از این ظرفیتها استفاده شود تا به اهداف وزارتخانه برسیم.

توسط : admin | تاریخ : 1392/11/28 | نظرات