آتش‌سوزی در خط چهار مترو تهران (تکمیلی)

بر اثر آتش‌سوزی در خط ۴ مترو پایتخت، در تاریخ ۱۱ شهريور ۱۳۹۳، سه مسافر دچار دودگرفتگی شدند که دو تن از آنان سرپایی درمان و یکی به بیمارستان برده شد.

به گزارش خبرنگار مهر، ساعتی قبل آتش سوزی در خط 4 مترو به نیروهای امدادی اطلاع داده شد که بلافاصله نیروهای سه ایستگاه آتش نشانی به محل حادثه در مترو میدان آزادی اعزام شدند.

در این حادثه با خروج دود از یکی از واگن های قطار، مسافران موضوع را به آتش نشانی اطلاع رسانی کردند که با حضور آتش نشانان مشخص شد یکی از  رام های قطار دچار آتش سوزی شد و دود ایستگاه را فرا گرفته است.

آتش نشانان تمامی مسافران را از ایستگاه خارج کردند که خوشبختانه  به هیچ مسافری آسیب وارد نشد.

پس از وقوع این حادثه 5  دستگاه آمبولانس اورژانس نیز به محل اعزام شدند و در بررسی ها مشخص شد این حادثه به علت نقص فنی و اتصالی سیم برق رخ داده است.

حسن عباسی سخنگوی اورژانس تهران در این باره به مهر گفت:  در این حادثه سه نفر دچار دودگرفتگی که دو نفر به صورت سرپایی مداوا و یک نفر به بیمارستان منتقل شد.

به گزارش مهر در اطراف خیابان آزادی و اطراف ایستگاه مترو سنگین گزارش شده است.
 
به فاصله اندکی از وقوع آتش‌سوزی، مسافرانی که مجبور شدند به دلیل بسته شدن مسیر، در ایستگاه‌های ماقبل محل حادثه پیاده شوند، با شایعه قدرتمندی مواجه شدند که دهان به دهان می‌گشت و انسداد مسیر را به خودکشی یک مسافر نسبت می‌داد!

در این حادثه با خروج دود از یکی از واگن‌های قطار، مسافران موضوع را به آتش نشانی اطلاع رسانی کردند که با حضور آتش نشانان مشخص شد، یکی از رام‌های قطار دچار آتش سوزی شده و دود ایستگاه را فرا گرفته است.

در حالی که لحظه به لحظه بر ترافیک خیابان‌های منتهی به میدان آزادی افزوده می‌شد و شایعات متعدد درباره علت بسته شدن مترو دهان به دهان می‌گشت، آتش نشانان موفق شدند همه مسافران را از ایستگاه بیرون آورند‌ تا خوشبختانه این حادثه بدون خسارات جانی به پایان برسد.

پس از وقوع این حادثه، پنج دستگاه آمبولانس اورژانس نیز به محل فرستاده شدند و آن گونه که «شهرنوشت» خبر داده، علت آتش سوزی نقص فنی و اتصالی سیم برق شناسایی شده است؛ هرچند مسئولان مترو هنوز اظهار‌نظری در این باره نداشته‌اند.

حسن عباسی، سخنگوی اورژانس تهران در این باره به مهر گفت: در این حادثه سه تن دچار دودگرفتگی شدند؛ که دو تن از آنان‌ سرپایی درمان و یکی نیز به بیمارستان برده شد.

گفتنی است، پیشتر بخش زیادی از بخش غربی خط چهار مترو در بهار سال ۹۱ بر اثر بارندگی و ریزش دیواره مسیل کن، غرق شده و هزینه سنگینی روی دست شهرداری گذاشته بود که خوشبختانه جانی نبود؛ اینجاست که واکنش مسئولان مترو به آتش سوزی امروز و اقداماتی چون بستن ‌خط از چند ایستگاه بالا‌تر و آماده‌باش کامل دیگر نهاد‌ها برای حل مشکل توجیه پذیر به نظر می‌رسد.

تکمیلی

گزارش‌های رسیده حاکی است که پس از کنترل حادثه و خارج کردن قطار آسیب دیده از مسیر، خط چهار مترو باز‌ شده و امور به حالت عادی بازگشته است.

به گزارش سازمان امداد و نجات هلال احمر، در این حادثه که در ساعت ۱۸:‌۵۵ رخ داد، دو تیم امدادی با همراهی مأموران اورژانس و آتش نشانی به یاری شتافتند و سرانجام موفق شدند با خارج کردن مسافران، اکسیژن تراپی کردن برخی از ایشان و ایمن‌سازی محل حادثه، در ساعت ۲۱:‌۱۰ به عملیات پایان دهند.

توسط : admin | تاریخ : 1393/06/15 | نظرات